7 ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما

7 ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون

خانه محیطی برای استراحت و کسب آرامش است. اغلب افراد زمانی که احتیاج به آرامش دارند، به خانه خود پناه می‌برند. همچنین هر فرد در طول زندگی خود، قسمت عظیمی از زمان خود را در خانه می‌گذراند. به همین جهت بسیار مهم است که محیط خانه، احساس خوبی به ساکنان آن خانه منتقل کند. امروزه طراحان داخلی می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین دکوراسیون را در خانه خود ایجاد کنید. یکی از مواردی که در چند سال اخیر بسیار موردتوجه قرار گرفته است، طراحی دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما می‌باشد. آجرهای نما درعین‌حال که ظاهری بسیار ساده دارند، می‌توانند زیبایی و جلال را به هر دکوراسیونی اضافه کنند.

در ادامه چند راهکار محبوب برای استفاده از آجر نما در دکوراسیون داخلی منزل را بررسی می‌کنیم:

1. پارتیشن‌بندی فضای داخلی خانه

پارتیشن‌بندی نه‌تنها به منظم بودن خانه شما کمک می‌کند، بلکه می‌تواند باعث زیبایی بیشتر آن شود. اگر تمایل دارید دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما باشد، می‌توانید پارتیشن‌بندی را به‌وسیله یک دیوار آجری انجام دهید. ایده نابی که می‌تواند باعث زیبایی دوچندان خانه شما شود، استفاده از آجرها به شکل مشبک است. این کار باعث می‌شود تا ظاهری خاص از پارتیشن جدید در خانه مشاهده شود. همچنین نورپردازی این بخش‌ها نیز جلوه‌ای منحصربه‌فرد می‌گیرد و باعث زیبایی بیشتر خانه می‌شود.

2. تزئین کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما

کتابخانه یکی از بخش‌هایی است که اگر به‌درستی تزئین شود می‌تواند توجه زیادی را به خود جلب کند و سطح زیبایی خانه را افزایش دهد. کتابخانه به شکل‌های مختلفی از جمله دیواری و ایستاده طراحی می‌شود. برای مشخص‌کردن و تثبیت جایگاه کتابخانه، می‌توانید از آجرهای نمای استفاده کنید. ازآنجایی‌که کتاب‌های رنگارنگی درون کتابخانه قرار می‌گیرند، بهتر است تنها از یک رنگ آجر استفاده نمایید. همچنین بهتر است این رنگ، با رنگ دیوارهای خانه در تضاد باشد. به طور مثال اگر دیوارهای خانه به رنگ سفید است، استفاده از آجر نما سفید ایده مناسبی نمی‌باشد.

تزئین کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما

برای استفاده از آجر، می‌توانید از قسمت پایین تا کنار سقف را پوشش دهید. همچنین می‌توانید تنها اطراف کتابخانه را با این آجرها بپوشانید. برای اینکه بتوانید به‌درستی میزان آجر موردنیاز و فضای موردنیاز برای پوشاندن دیوار را تعیین کنید، باید ابعاد کتابخانه، تعداد کتاب‌ها و میزان فضای خالی در کتابخانه را بررسی کنید.

3. پوشاندن دیوارهای باریک در دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما

وجود دیوارهای باریک، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. منظور از دیوارهای باریک دیوارهایی است که عرض کمی دارند. معمولاً دیوار کنار درب ورودی، دیوار میان پنجره‌ها و دیوارهای آشپزخانه عرض کمی دارند و نمی‌توان برای تزئین آنها از لوازمی مانند ساعت و تابلو استفاده کرد. در چنین مواقعی، می‌توان از آجر نما برای پوشش دیوار و افزایش زیبایی آن بهره گرفت. چنانچه اطراف دیوار شلوغ باشد، بهتر است تنها از یک رنگ آجر (ترجیحاً آجرهایی با رنگ خنثی و آجرهای کم‌رنگ) استفاده کنید. اما اگر اطراف دیوار ساده و خلوت است، می‌توانید از چندرنگ آجر استفاده کنید.

4. پوشش دیوار پشت سینک در آشپزخانه

تزئین دیوار پشت سینک، نیازمند دقت بسیار بالایی است. این ناحیه به‌صورت مستمر با آب و رطوبت در تماس است. به همین جهت باید برای تزئین آن از متریالی استفاده شود که در برابر نفوذ آب مقاوم باشد. بسیاری از افراد و طراحان داخلی، سنگ‌ها را برای این بخش انتخاب می‌کنند. اما یکی از مهم‌ترین معایب سنگ‌ها، لک‌شدن آن است. برای جلوگیری از بروز این مشکل، می‌توانید از آجر نما استفاده کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن دقت کنید، استفاده از آجر نسوز است. این آجرها آب و رطوبت را به خود جذب نمی‌کنند و در گذر زمان دچار فرسودگی نمی‌شوند.

5. راهروها

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، راهرو است. راهروها معمولاً فضایی تنگ هستند که اگر در تزئین آنها زیاده‌روی کنید، بسیار شلوغ و کوچک به نظر خواهند رسید. بسته به سبک دکوراسیون، می‌توانید رنگ خاصی از آجر نما را انتخاب کرده تا دیوارهای راهرو را تزئین کنید. دقت داشته باشید که لازم نیست تمام راهرو را با آجرنما بپوشانید؛ حتی اگر در بخش کوچکی از راهرو و به شکل خاصی از آجرنما استفاده کنید، می‌توانید فضایی منحصربه‌فرد را خلق کنید.

راهروها

6. جداکردن نشیمن از دیگر بخش‌های خانه

در خانه‌هایی که از فضای بزرگی به‌عنوان نشیمن و پذیرایی استفاده می‌شود، معمولاً از چند دست مبل استفاده می‌شود. هماهنگ‌کردن مبل‌ها و قراردادن صحیح آنها در کنار هم، کار سختی است. در چنین مواقعی می‌توان از دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما کمک گرفت. تنها کافی است بخشی از خانه که به‌عنوان نشیمن استفاده می‌شود، به‌وسیله آجر از دیگر بخش‌های خانه جدا شود. این سبک از طراحی داخلی به شما این امکان را می‌دهد که برای بخش موردنظر، دکوراسیون متفاوتی در نظر بگیرید. در واقع با این کار می‌تواند خانه خود را به چند بخش متفاوت تقسیم کنید، بدون آنکه تناقصی در دکوراسیون آن پدید آید.

یکی دیگر از بخش‌های دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما، مربوط به آشپزخانه است. آشپزخانه‌های امروزی هیچ دیوار مشخصی ندارند و معمولاً به‌وسیله کانتر و یا جزیره از دیگر بخش‌های خانه جدا می‌شوند. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که تمایلی به استفاده از کانتر و یا طراحی جزیره ندارید، می‌توانید از آجرهای نما کمک بگیرید. می‌توانید با استفاده از این آجرها مرز آشپزخانه را مشخص کرده و درعین‌حال نمایی زیبا به آن ببخشید.

7. تزئین پنجره در دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما

پنجره دریچه‌ای رو به محیط بیرون از خانه است که نمای آن اهمیت بسیار زیادی در دکوراسیون خانه دارد. معمولاً از ناحیه پنجره، نورهایی وارد خانه می‌شوند؛ به همین جهت همواره در معرض توجه قرار دارد. امروزه اغلب افراد ترجیح می‌دهند برای حفظ حریم خصوصی خود، با استفاده از پرده، پنجره را بپوشانند. در کنار پرده، ایده‌های دیگری نیز وجود دارد که به جذابیت بیشتر پنجره کمک می‌کند؛ استفاده از آجرهای نما در اطراف پنجره! این کار باعث می‌شود تا به‌نوعی برای پنجره خانه خود قابی درست کنید و آن را در مرکز توجه قرار دهید. همچنین در بسیاری مواقع آجرهای نما می‌توانند گزینه مناسبی به‌عنوان کتیبه باشند. با این تفاوت که قیمت آجر نما نسبت به کتیبه بسیار پایین‌تر است و همچنین مقاومت و عمر آن از کتیبه‌ها بیشتر است.

به همین ترتیب، روش‌های بسیار متعددی برای استفاده از آجر نما در دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از متریال مرغوب و به کمک یک طراح حرفه‌ای، بهترین و جذاب‌ترین دکوراسیون را در خانه خود ایجاد کنید.

انتشار در شبکه اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *