دلیل استفاده از آجر نما پشت تلویزیون + معرفی بهترین آجرها برای پشت تلویزیون

آجر نما پشت تلویزیون

امروزه استفاده از آجر نما گسترش چشمگیری پیدا کرده است. این آجرها به دلیل سادگی و زیبایی که دارند، در دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرند. همچنین قیمت مناسب آجر نما باعث شده تا محبوبیت آنها افزایش پیدا کند. آجر نما در بخش‌های متنوعی از دکوراسیون داخلی کاربرد دارد؛ تنها کافی است که در استفاده از آن، کمی خلاقیت به خرج دهید. استفاده از آجر نما پشت تلویزیون نیز یکی از ایده‌های بسیار جذابی است که می‌تواند ظاهر متفاوتی به خانه شما ببخشد.

چگونه از آجر نما پشت تلویزیون استفاده کنیم؟

همانطور که می‌دانید تلویزیون‌ها به دو شکل در خانه قرار می‌گیرند.  در حالت اول روی میز مخصوص قرار می‌گیرند و در حالت دوم نیز روی دیوار نصب می‌شوند. زمانی که تلویزیون روی میز قرار می‌گیرد، گزینه‌های چندانی برای استفاده از آجر نما پشت تلویزیون وجود ندارد. در این حالت تنها می‌توانید دیوار را به طور کامل با آجر بپوشانید.  برای ایجاد تنوع نیز می‌توانید با استفاده از رنگ‌های مختلف آجر نما، طرح‌های گوناگونی ایجاد کنید.

زمانی که تلویزیون روی دیوار نصب می‌شود، گزینه‌های بسیار متنوعی برای تزیین اطراف آن با آجر نما وجود دارد که مهم‌ترین آنها ایجاد قاب برای تلویزیون است. اولین و متداول‌ترین گزینه‌ای که برای استفاده از آجر نما پشت تلویزیون وجود دارد، ایجاد یک قاب است. می‌توانید آجرها را به شکل یک مستطیل، در ابعادی بزرگ‌تر از تلویزیون، در کنار هم بچینید. البته در این مواقع باید رنگ آجر با دیوار هماهنگ باشد؛ در غیر این صورت ممکن است ظاهری ناموزون در خانه ایجاد کند. به طور مثال استفاده از آجر نما سفید در کنار دیوار سفید، باعث می‌شود تا در عین سادگی، دیوار بسیار زیباتر به نظر برسد.

در برخی مواقع می‌توان آجرها را با نورپردازی مخفی تلفیق کرد تا ظاهر جذاب‌تری پیدا کنند. یکی از بهترین ایده‌هایی که در این خصوص وجود دارد، استفاده از چراغ‌های نواری، در اطراف قاب تلویزیون است. البته باید دقت کنید که نور این چراغ‌ها، هم جهت با نور تلویزیون نباشد؛ بلکه باید به اطراف آن بتابد تا در هنگام تماشای تلویزیون خللی ایجاد نکند.

ایجاد فضای سه‌بعدی با آجر نیز می‌تواند باعث شود که تلویزیون، در کانون توجه قرار بگیرد. به همین ترتیب و با اندکی خلاقیت می‌توان طرح‌های متفاوتی در دیوار پشت تلویزیون ایجاد کرد.

چگونه از آجر نما پشت تلویزیون استفاده کنیم

کدام آجرها برای استفاده در پشت تلویزیون مناسب هستند؟

برای انتخاب آجر نما پشت تلویزیون، باید دقت ویژه‌ای داشته باشید. آجرهایی که در این قسمت استفاده می‌شوند، باید کیفیت خوبی هم داشته باشند. باید دقت کنید که آجر موردنظر شما تا حدودی در برابر آلودگی‌ها مقاوم باشد و همچنین تمیزکردن آن ساده باشد. همچنین آجر مورداستفاده در پشت تلویزیون، باید مقاومت و عمر بالایی داشته باشد تا دچار فرسایش نشود. سه مورد از بهترین آجرهایی که معمولاً برای دیوار پشت تلویزیون مورداستفاده قرار می‌گیرند، به شرح زیر است:

1. آجر آنتیک

آجر نسوز آنتیک یکی از زیباترین و شیک‌ترین مواردی است که می‌توانید از آن برای پشت تلویزیون استفاده کنید. این آجرها قابل شستشو هستند و شما می‌توانید به‌راحتی با مقداری آب و شوینده، سطح آن را تمیز نمایید. همچنین ازآنجایی‌که این آجر در دسته آجر نسوز قرار دارد، در برابر گرما و رطوبت محیط خانه بسیار مقاوم است.

این آجر در رنگ‌های سفید، کرم، قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره در بازار موجود است. هر یک از این رنگ‌ها می‌توانند جذابیت چشمگیری به خانه شما ببخشند. رنگ سفید، رنگی خنثی است و به‌راحتی با هر سبک دکوراسیونی و با هر رنگی هماهنگ می‌شود. دیگر رنگ‌های این اجر نیز به رنگ چوب هستند و به همین جهت می‌توانند فضایی گرم و صمیمی را در خانه ایجاد کنند.

استفاده از چندرنگ مختلف آجر نما پشت تلویزیون نیز می‌تواند فضایی بسیار مدرن را خلق کند. البته دقت کنید در صورتی که قصد دارید از چندرنگ مختلف استفاده کنید، باید تاحدامکان اطراف تلویزیون را خلوت کنید و از لوازم ساده در اطراف آن استفاده کنید.

2. آجر نسوز مشکی

آجرهای نسوز ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که باعث می‌شود هر روز بر محبوبیت آنها افزوده شود. یکی از بهترین رنگ‌های آجر نسوز، رنگ مشکی است. استفاده از  آجر مشکی باعث می‌شود محیط اطراف تلویزیون کمی تیره‌تر به نظر برسد. با استفاده از این آجر و نورپردازی مناسب، می‌توانید فضایی که تلویزیون قرار دارد را مشابه فضای سینما طراحی کنید. البته این کار برای خانه‌هایی مناسب است که فضای خاصی را به نصب تلویزیون اختصاص داده‌اند. به طور مثال اگر تلویزیون در پذیرایی خانه قرار داشته باشد، ممکن است پیاده‌سازی این طرح چندان جالب نباشد.

3. آجر انگلیسی

آجر انگلیسی

آجر نسوز انگلیسی معمولاً در رنگ‌های قرمز، جگری و قهوه‌ای تولید می‌شود. هر یک از این رنگ‌ها جذابیت خیره‌کننده‌ای دارند و استفاده از آنها در اطراف تلویزیون، می‌تواند باعث ایجاد فضایی دلنشین در خانه شود. برای استفاده از این نوع اجر نما پشت تلویزیون نیز می‌توانید همانند اجرهای آنتیک به‌صورت تک‌رنگ و یا ترکیبی اقدام کنید.

آجرهای انگلیسی در دو طرح ساده و دانه‌دار تولید می‌شوند و همچنین سطح بسیار صاف و صیقلی دارند. برای انتخاب بهترین مدل، باید به دکوراسیون منزل خود توجه نمایید.

4. آجر نما سفید

یکی دیگر از گزینه‌هایی که برای تزیین پشت تلویزیون وجود دارد، آجر نما سفید است. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم این آجر می‌تواند در کنار دیوار سفید قرار بگیرد و ظاهر زیبایی به خانه شما ببخشد. دقت داشته باشید ازآنجایی‌که سفید رنگی خنثی است، در هنگام تماشای تلویزیون حواس شما را پرت نمی‌کند. بدین ترتیب بهترین گزینه برای تی وی روم می‌باشد. همچنین این رنگ از آجر نما، با هر نوع میز تلویزیونی که داشته باشید هماهنگ می‌شود و باعث ایجاد ناهماهنگی در خانه شما نخواهد شد. این موضوع باعث شده تا آجر سفید به‌عنوان پرکاربردترین و بهترین آجر نسوز شناخته شود.

آیا می‌توان از چند رنگ آجر نما پشت تلویزیون استفاده کرد؟

اغلب آجرهای نما رنگی نزدیک به یکدیگر دارند. به طور مثال طیف کرم، قهوه‌ای و حتی قرمز معمولاً در کنار یکدیگر استفاده می‌شوند. همچنین آجرهای سفید، طوسی و مشکی نیز همخوانی زیادی با هم دارند. بدین ترتیب می‌توان چند رنگ از آجرها که همخوانی بیشتری با هم دارند را انتخاب کرد و از آنها در پشت تلویزیون استفاده نمود. البته نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر اطراف تلویزیون شما خیلی شلوغ شد و یا دیوار اطراف آن با کاغذ دیواری‌هایی که طرح شلوغی دارند پوشیده شده است، بهتر است از این ایده استفاده نکنید. هر چه‌قدر که دیوار پشت تلویزیون شلوغ‌تر باشد، در حین تماشای تلویزیون نیز حواستان بیشتر پرت می‌شود. سعی کنید این دیوار را به نحوی تزیین کنید که تمرکز از روی تلویزیون برداشته نشود.

دلیل استفاده از آجر نما پشت تلویزیون چیست؟

آجر نما نسبت به دیگر متریالی که برای تزئین پشت تلویزیون مورداستفاده قرار می‌گیرند، برتری‌های زیادی دارد که باعث شده تبدیل به اولین و بهترین گزینه برای پشت تلویزیون شوند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های اجر نما به شرح زیر است:

  • این آجر وزن کمی دارد. به همین جهت نصب آن بسیار ساده خواهد بود.
  • تنوع در سایز آجر نما به شما این امکان را می‌دهد که از آن در هر فضایی استفاده کنید.
  • قیمت آجر نما یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از آن است. آجرها از دیگر متریالی که برای نما به کار می‌روند، بسیار ارزان‌تر هستند.
  • تنوع بالا در طرح و رنگ به شما این امکان را می‌دهد که در کنار هر دکوراسیونی از این آجرها استفاده کنید.
  • با استفاده از بندکشی‌های مختلف، می‌توان تنوع زیادی در نمای آجری به وجود آورد.
  • آجرهای نما گردوغبار را نشان نمی‌دهند؛ به همین جهت نیاز چندانی به تمیزکردن ندارند. در صورتی که دچار لک شوند نیز می‌توانید به‌راحتی و با شوینده‌های معمولی، اقدام به تمیزکردن آن نمایید.
  • رنگ آجرهای نما کاملاً طبیعی است و به‌مرورزمان یا بر اثر شستشو از بین نمی‌رود.

در نهایت نیز باید دقت نمایید که تمامی این مزایا زمانی شامل حال شما خواهد شد که محصولی باکیفیت را از مرجعی معتبر خریداری نمایید. چنانچه به دنبال تهیه محصولی مرغوب، با قیمت مناسب هستید، می‌توانید به‌صورت حضوری و یا تلفنی از کارخانجات تولیدی مروارید مشاوره‌های لازم را دریافت نموده و محصولی متناسب با نیاز خود تهیه نمایید.

انتشار در شبکه اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *